Loading ...
close

درپوش بیوپسی

logo
درپوش بیوپسی

 

درپوش بیوپسی یک بار مصرف آندوسکوپی

 

درپوش بیوپسی یکی از ضروری ترین و پرکاربردترین لوازم مصرفی در عمل آندوسکوپی می باشد. درپوش های مورد استفاده در کشور بیش از این وارداتی بوده و از این رو همواره یا نوسان قیمت و کمبود در بازار مواجه بوده است.شرکت مهندسی پزشکی لوتوس طب پارسیان مفتخر است که برای اولین بار در کشور عزیزمان این قطعه را با کیفیت استثنائی تولید و با قیمت مناسب به مشتریان گرامی عرضه می نماید.

 

درپوش بیوپسی یکبار مصرف آندوسکوپ چیست و باید چه شرایطی داشته باشد؟

از ابتدای ساخت دستگاه‌های آندوسکوپی انعطاف‌پذیر و با گسترش استفاده از آن‌ها در جوامع پزشکی یکی از دغدغه‌های طراحان و صنعتگران جلب نظر پزشکان و محققان جهت رفع نیازهای ایشان بوده است.
یکی از این موارد ایجاد شرایطی جهت تخلیه مایعات و آلودگی‌های مجرای گوارشی و دیگری ایجاد شرایطی جهت برداشتن نمونه و عبور ابزاری جهت انجام بهتر فرآیند آندوسکوپی بوده است.
بنابراین صنعتگران و طراحان مسیری را بر روی دستگاه آندوسکوپی طراحی کردند و به طبع آن ابزارهایی با قابلیت انعطاف‌پذیری جهت نمونه‌گیری تهیه گردید.
حال فشار مثبت هوایی که از طریق آندوسکوپیست بر جدار مجرای گوارشی وارد می‌شود تمایل به خروج از این مسیر را دارد و باید شرایط خروج آن را کنترل و محدود نمود.
در نمونه‌های اولیه درب‌هایی پیچی که در آن یک لوله خمیده لاستیکی قرار داشت (درپوش دائمی) حکم درپوش مجرای بیوپسی را بازی می‌کرد که دارای شرایطی نامتعادل بود و خیلی سریع دچار اشکال می‌شد. از طرفی تجمع مخاط و آلودگی در زیر آن و آلوده‌سازی مجرای ورودی بعدها یکی از معضلات بخش‌های آندوسکوپی گردید که احتمال انتقال بیماری را بسیار بالا می‌برد. پس لازم بود درپوشی تهیه شود که هم قابلیت جداسازی داشته باشد و هم قابلیت شستشو و ضدعفونی، بنابراین طراحان و محققان در این صنعت ساخت نمونه‌های امروزی را شروع کرده و در این میان سازندگان دستگاه‌های آندوسکوپی برحسب طراحی‌های خود انواع مختلفی از این درپوش‌ها را تولید و برروی محصولات خود نصب کردند.

 

مشخصات درپوش بیوپسی

از مشخصات و ویژگی درپوش‌های بیوپسی آندوسکوپ می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.
1-    نرمی و انعطاف پذیری Adaptable
2-    مجرای ورودی ابزار با قابلیت کنترل سایز Auto Size Channel
3-    پایداری در مقابل فشارهای جانبی و کششی Stability
4-    نصب و استفاده آسان User Friendly

 

اما مشکلاتی که در بخش‌های آندوسکوپی مطرح و قابل لمس است عبارتند از کمبود درپوش بیوپسی، خشکی و سختی قطعه درپوش بیوپسی (که سبب خرابی ابزارهای مورد استفاده می‌شوند)، قیمت بالا و دشواری در تهیه آن، نامناسب بودن مجرای ورودی ابزار و نشت مایع پس از ورود ابزار به آن، ناسازگاری با مواد شوینده و ضدعفونی کننده و ترکیب با آن‌ها، طراحی و کپی‌برداری غیراصولی و غیرحرفه‌ای و عدم توجه به نکات فنی و تخصصی در ساختار آندوسکوپ‌ها و ابزارهای مربوطه و... می‌باشد.
شرکت مهندسی پزشکی لوتوس طب پارسیان در راستای اهداف خود و رفع مشکلات بخش‌های آندوسکوپی و بیمارستانی ساخت و تولید این محصول را آغاز و در همان ابتدا نظر مشتریان محترم را جلب نموده است.
لذا این شرکت با الگوبرداری از نمونه‌های پرمصرف و استاندارد بین‌المللی و طراحی نمونه‌ای مشابه و با در نظر گرفتن تمامی استانداردهای لازم در تولید این محصول با کسب مجوزهای لازم و استاندارد ISO13485 به عنوان تنها تولیدکننده این محصول در کشور معرفی و تولید این محصول را آغاز و به بهره‌برداری رسانده است.

 

    سلام قیمت درپوش کانال کار آندوسکوپ المپوس چند؟

    پاسخ
ثبت نظر
کالای شما به سبد خریدتان اضافه شد

تعداد